Navigācija
Reklāma
Gadījuma bilde
Onlainā
Random user photo
Tēmas apskats
lapa 2 no 2: 12
|
|
Eļļas maiņa Automātiskajai kārbai.
|
|
| neteiksu |
Publicēts 04.03.2014 03:21
|
|
Offline Ieraksti: 111 Reģistrējies: 09.04.2013 Dzīvesvieta: Rīga/Cēsis Brauc ar: 330d |
Nočekoju šodien kārbas eļļas līmeni 5gang manuālis 3.0d, pēc manas saprašanas, eļļas līmenim ir jābūt līdz skrūvei, kura ir sāna, taču reālā situācija ir kādu 1-1,5cm mazāk, uz kārbas un autodata rakstīts, ka jālej MTF-LT-1 eļļa, kāds varbūt kaut kur ir pircis viņu, kā tur ir ar to līmeni? |
|
|
|
| neteiksu |
Publicēts 05.03.2014 12:50
|
|
Offline Ieraksti: 111 Reģistrējies: 09.04.2013 Dzīvesvieta: Rīga/Cēsis Brauc ar: 330d |
Neviens nav uzlējis līmeni kārbai? |
|
|
|
| reyno |
Publicēts 05.03.2014 13:30
|
|
Offline Ieraksti: 96 Reģistrējies: 08.04.2012 Dzīvesvieta: Rīga Brauc ar: auto no Vācijas |
Kādu eļļu pirkt 2002.g. automātam? Cik litri tur saiet? Varbūt kāds var iedot labu piedāvājumu? |
|
|
|
| labaiss |
Publicēts 05.03.2014 14:34
|
|
Offline Ieraksti: 304 Reģistrējies: 03.01.2012 Dzīvesvieta: 410 Brauc ar: 330Ci & X5 & Z4 |
Paņem un uzlej tak. Eļļu, kāda nepieciešama skaties uz ātrumkārbas. Pasūtīt to var Wess. |
|
|
|
| japanitis |
Publicēts 05.03.2014 15:48
|
|
Offline Ieraksti: 2512 Reģistrējies: 09.07.2012 Dzīvesvieta: Rīga Brauc ar: MK2 |
Taa ir taa pati 75W80 vai 75W90 |
|
|
|
| GaraisBle |
Publicēts 21.06.2014 16:34
|
|
Offline Ieraksti: 14 Reģistrējies: 10.05.2014 Dzīvesvieta: Rīga Brauc ar: Visu,kas kustās |
Doma mainīt eļļu kārbai, jo nesen auto nopirkts un sazin, kad un vai vispār tāda lieta ir darīt, tad nu jautājums, cik daudz eļļa līst iekšā?! ![]() |
|
|
|
| labaiss |
Publicēts 21.06.2014 17:29
|
|
Offline Ieraksti: 304 Reģistrējies: 03.01.2012 Dzīvesvieta: 410 Brauc ar: 330Ci & X5 & Z4 |
Tātad par eļļas maiņu automātiskajai kārbai! Pašam šis jautājums bija aktuāls jau kādu laiciņu, tāpēc lēnā garā meklēju visādu informāciju saistībā ar eļļas maiņu. Lasot dažādus forumus un uzkalusot dažādu servisnieku viedokļus, tajā skaitā arī oficiālā dīlera (Wess) viedokli, tie bija savstarpēji pretrunīgi. Vieni raksta, ka vajag mainīt, savukārt cit-ka nevajag neko tur mainīt. Zvanīju uz Wess un vienīgais ko viņi ieteica -pārbaudīt eļļas līmeni un labākajā gadījumā nomainīt eļļas filtru un atpakaļ ieliet to pašu veco eļļu. Teica, ka tie automāti arī 700k km velkot bez eļļas maiņas. Nez..mani tas nepārliecināja un nebiju apmierināts ar tādu atbildi. Zvanīju arī tam pašam RECRO. Šie teica, ka eļļas maiņa maksā ap kadiem 70LVL (toreiz tajā laikā). Arī tas mani neapmierināja un radīja pārāk daudz jautājumu- ko tik lēti? Filtrs vien maksā ap 40EUR, kā arī iesitot OEM eļļas kodu, nu nekādi nesanāk 9 litri par to cenu. Arī jautājums kādu eļļu viņi lejot? Teica universālo. Nepārliecinoši. Tad nu sapratu, ka neviens nav īsti gudrs šajā jautājumā un nāksies vien pašam visu noskaidrot un izdarīt. Principā viss ir vienkārši. Uz kartera pannas ir uzlīme ar eļļas kodu (nav visām kārbām viena eļļa. Ir dažādi ražotāji BMW kārbām un katram ir nedaudz savādāka eļļa). Principā iesitot eļļas kodu e-parts, izmetīs alternatīvos eļļas piedāvājumus. Piezīmēšu, ka OEM eļļa litrā maksā ap 150EUR. (Tas ir tikai tāpēc, ka OEM) . Tālāk internetā atradu BMW manuāli, kur aprakstītas katru kārbu specifikācijas. Konstatēju,ka manai kārbai oriģināli ir Texaco Texamatic eļļa (šo neņemt par piemēru savai ātrumkārbai! Kā jau teicu, tā bija manā gadījumā. Jums var būt cita!). Papildus amerikānu forumos atradu tam apstiprinājumu. Ja nemaldos e46fanatics.com viņiem pat bija uzrakstīts kādas eļļas ir kārbām ar zaļo uzlīmi, kādas ar dzelteno utt.. Iegādājos gan filtru gan 20l šo eļļu. Par pašu nomaiņas procesu ir ļoti daudz pamācības video youtube. Beigās ielikšu linku. Sāku maiņu. Tātad kārbā ir 9 litri eļļas-4litri pannā un 5 litri hidromuftā(torque converter). No hidromuftas eļļu iztecināt nav iespējams, tāpēc tas jādara ar skalošanu. Sākumā iztecina visu eļļu no kartera, iztīra karteri, iztīra magnētu no mikro skaidiņām. Atstāj veco filtru. Skrūvē atpakaļ karteri. Lej jauno eļļu iekšā. Tad izmet kādu līkumu ,lai eļļas sajaucas ar to daļu,kas palikusi hidro muftā. Šādu procedūru atkārto vēlvienu reizi un trešajā reizē liekam iekša jauno filtru, vēlreiz notīram magnētu un uzpildam eļļu. Eļļa tiek uzpildīta pa sānu skrūvi līdz brīdim, kad sāk tecēt ārā. Tad iedarbinām motoru un turpinam pildīšanu līdz brīdim, kad atkal eļļa sāk tecēt ārā. Tad var skrūvēt ciet. Principā kopā par 3 reizēm sanāk ieliet kādus 12-14litrus. Te pāris bildes: Var redēt,ka eļļa jau ir palikusi brūna. Tai ir jābūt sarkanai, caurspīdīgai! ![]() Pelēkās svītriņas uz magnēta ir mikroskopiskas nodiluma daļiņas. Izskatās kā pelēka pasta. ![]() ![]() Eļļa ![]() Filtrs nāk ar blīvi un jaunām pannas skrūvēm. Ražotājs Bilshtein ![]() Jau iztīrīta panna. ![]() Noņemot filtru, jāskatās,lai iekšā nepaliek gumijas blīvīte, kura nonāk nost no filtra savienojuma vietas un paliek ātrumkārbā. Attēlā var redzēt, ka tā ir palikusi iekšā!! ![]() Lūk arī pati pieminētā uzlīme ar eļļas kodu ![]() Process kopā aizņem ap 3h. Ja darbojas divatā, tad ātrāk. Protams atkarīgs arī cik ilgi braukā,kamēr sajaucās eļļa. ![]() Šeit video no jūtūba: https://www.youtu...IMSzaPRxYU Cenas: eļļa ap 100EUR, filtrs ap 40EUR. Linki no forumiem: http://forum.e46f...p?t=438667 http://www.bimmer...6trans.htm www.bimmerfest.co... Mainījis(usi) labaiss, 21.06.2014 17:39 |
|
|
|
| GaraisBle |
Publicēts 21.06.2014 17:57
|
|
Offline Ieraksti: 14 Reģistrējies: 10.05.2014 Dzīvesvieta: Rīga Brauc ar: Visu,kas kustās |
Opā, paldies par tik izsmeļošu atbildi! ![]() |
|
|
|
| Caspers |
Publicēts 21.06.2014 18:15
|
|
Offline Ieraksti: 1294 Reģistrējies: 04.01.2012 Dzīvesvieta: Jelgava/Bauska Brauc ar: 330D '00 |
Braukšanas ziņā izmainijās kaut kas? Onkuļi saka, ka bmw automāti ir labi ![]() |
|
|
|
| labaiss |
Publicēts 21.06.2014 18:34
|
|
Offline Ieraksti: 304 Reģistrējies: 03.01.2012 Dzīvesvieta: 410 Brauc ar: 330Ci & X5 & Z4 |
Es nejutu ļoti krasas izmaiņas. Man jau pirms eļļas maiņas automāts strādāja ļoti labi. Varbūt vienīgi sajūta, ka tāds kā ''stingrāks'' palicis. Katrā ziņā sliktāk jau nepalika. Vēl atbilde tiem, kuriem pēc ilgākas stāvēšanas (piemēram auto nostāvot visu nakti) piedarbinot un ieliekot pozīcijā D ir neliela aizkave, respektīvi, apgriezieni kāpj , bet auto nekustas no vietas un tad pēkšņi aiziet. Ar šo problēmu noteikti daudzi saskaras. Nav nekas traģisks Eļļas maiņa neatrisinās šo problēmu. Vienīgais, ko var darīt lietas labā ir nedaudz ''uzgāzēt'' -1,5k-2k apgriezieniem, ko pats BMW dīleris arī iesaka darīt. Tas saistīts ar to ,ka pēc ilgākas stāvēšanas zūd eļļas spiediens kārbā deļ viena no blīvslēgiem. Šeit citāts no paša dīlera: ``Customer may complain of delayed `P' to `D' engagement (2 to 30 seconds) during the first cold start in the morning,'' and that the cause was ``Unfavorable tolerances of C1 clutch housing causing internal transmission pressure leak after extended (overnight) parking.''The delay is ``self-correcting.'' Coincident with the transmission engagement delay, a driver who has been sensitized to this occurrence may increase the engine speed in order to reduce the delay time. By increasing the engine speed, the transmission's internal pressure increases more quickly toward its operating pressure, and enables the drive gear to engage sooner. |
|
|
|
| modjo |
Publicēts 21.06.2014 22:37
|
|
Offline Ieraksti: 12190 Reģistrējies: 30.01.2012 Dzīvesvieta: Detroita Brauc ar: E46 330 XI (E98 +LPG), 320 I, S80 3.2 (E98 +LPG) |
Izklausas ticami. Katra gadijums noderiga tehniska info. Paldies, Labaiss par izversto aprakstu
![]() |
|
|
|
| emik |
Publicēts 15.07.2014 00:41
|
|
Offline Ieraksti: 551 Reģistrējies: 16.03.2013 Dzīvesvieta: Riga,Bauska Brauc ar: e46 318i,320D |
nu gandriz viss pareizi bet un 5 litri hidromuftātur nekadigi nelien tur maximums 2 litri Var redēt,ka eļļa jau ir palikusi brūna. Tai ir jābūt sarkanai, caurspīdīgai! orginalam oe ella nau sarkana bet gan sintetiska atrumkarbas ella kas ir dzeltena. bet ja tev bija ar sarkanu nokrasu tad karbai taisija kapitalku. ko šajas karbas driks liet tikai 2 ellas tipus tas bus sintetiska atrumkarbas ella stransmax Z un pec remonta dextrons 3 jo dextrons maksa 5 eiro litro a stransmax Z 15 eiro tapec slients vienmer izvelas letako,jo karbas remonts nau lēts prieks! ![]() Ja kadi jautajumu pa karbām var griesties pie manis pa tiešo! Pelnu sev šobrit maizi ar visu šito! |
|
|
|
| Chera |
Publicēts 17.02.2015 20:50
|
|
Offline Ieraksti: 431 Reģistrējies: 05.01.2015 Dzīvesvieta: Ķekava/Garkalne Brauc ar: Muti. |
Karoch! Viedokļi ļoti mainās kas, man ļoti nepatīk jo vienam no viedokļiem viennozīmīgi ir lielāka taisnība bet, es pievienošos viedoklim par to kad, tomēr tā eļļa ir jāmaina vienkārši tas ir jādara servisā un vis. Nākošnedēļ braucu mainīt kārbas eļļu savam 3.0d automātam un tad arī padalīšos ar savām izjūtām kādas būs pēc eļļas maiņas ![]() |
|
|
|
| Gedis |
Publicēts 17.02.2015 23:16
|
|
Offline Ieraksti: 607 Reģistrējies: 22.05.2013 Dzīvesvieta: Liepāja Brauc ar: E61 525d |
Protams kad eļļa ir jāmaina, vācieši jau saka, kad nevajag, bet viņiem mašīnas mūžs ir 200k km ![]() |
|
|
|
| mazaisarvits |
Publicēts 18.02.2015 19:27
|
|
Offline Ieraksti: 573 Reģistrējies: 18.11.2014 Dzīvesvieta: šveice Brauc ar: bmw e46 330Ci smg/ssg / bmw e30 3XX coupe |
sveiki.. vaig uzliet līmeni automātam.. eļļa ir orģinālā kārbā, jautajums ir kādu eļu labāk izmantot līmeņa uzliešanai? |
|
|
|
| marchello |
Publicēts 18.02.2015 20:41
|
|
Offline Ieraksti: 572 Reģistrējies: 23.11.2011 Dzīvesvieta: Liepāja Brauc ar: E46/2S |
jālej tādu pašu kāda jau ir iekšā, atkarībā no kārbas modeļa eļļas var būt dažādas, jāskatās uzlīme ar eļļas kodu, neesi slinks palasi postu nr 27. |
|
|
|
lapa 2 no 2: 12
| Atgriezties forumā: |


















Pelnu sev šobrit maizi ar visu šito!