e46.lv

September 26 2017 15:54:51
Navigācija

Reklāma
AMriepas.lv
Gadījuma bilde

e46 sedan press photos
Onlainā
Random user photo

Valmiera
Tēmas apskats
e46.lv » Tehniskiem jautājumiem, DIY utt » Dzinējs, ieplūdes/izplūdes sistēmas
 Izdrukāt tēmu
Kvēlsveces/kvēlsveču sistēma dīzełdzinējiem
AF
Tātad topicks konkrēti Dīzełdzinēju kvēlsveču problēmām un visu kas saistīts ar to.

Papildus info: http://www.leinod...sveces.pdf

Un lai nebūtu lieku jautājumu:
Vecajiem 2.0d un 1.8d ar mehānisko iesmidzi un pirmajiem 3.0d jeb 184hp motoriem ir veca 12v lēnās uzsilšanas kvēlsveces, ar primitīvu releju.

Jaunajiem comonrail dzinējiem - visiem pārējiem bmw DD motoriem pēc šiem ir 5v jeb ātrās uzsilšanas kvēlsveces, kuras arī strādā neilgu brīdi pēc dzinēja palaišanas, lai nodrošinātu efektīvāku sadegšanu kamēr degkamera ir łoti auksta un samazināt kaitīgo izmešu daudzumu.
Šai sistēmai kvēlsveces jāmaina kopā ar kvēlsveču "releju" precīzāk sakot pat procesoru.
Ieteicamās firmas ir NGK , BERU, BMW oem priekš visām kvēlsveču sistēmām.

Ja ir problēma ar dzinēja piedarbināšanau pie zemām temperatūrām, tad kvēlsveču sistēmai tam ar to visdrīzāk būs mazs sakars, jo dīzełdzinējs pat ar nestrādājošām kvēlsvecēm pieškilsies pat pie trakākajiem mīnusiem, vienīgi būs ilgāk motors jāpagriež ar starteri.
Pretējā gadījumā ir problēmas ar degvielas padevi vai kompresiju.

Linkā arī norādīts kā pārbaudīt vai sveces ir darbaspējīgas.

P.s kurš nepratīs izlasīt un uzdot atkārtoti jau izrunātu jautājumu, posts tiks vai nu izlabots vai dzēsts.
"Bišku traucē zīmes 30 pie skolām, jo kā jau visiem zināms,lēnām gar skolām brauc tikai pedofīli."

Ja tev ir problēma ar auto, NEzvani man Wink

Martinss
184hp 3.0D, kvēlsveču relejs atrodas kur? Zem haubes kastē šofera pusē pie loga? Zem ieplūdes šim motoram nav kvēlsveču relejs?

AF
Jā releju kastē.
"Bišku traucē zīmes 30 pie skolām, jo kā jau visiem zināms,lēnām gar skolām brauc tikai pedofīli."

Lauriss
M47TU ar 110kW, preheating control units arī zem haubes kastē šofera pusē pie loga, vai kur citur?

uldisa
zem ieplūdes kolektora...
BMW ir kā ielasmeita - laba bet ar sliktu slavu:D
Un spogulī skaties divreiz DIVREIZ!!!:emo:

Lauriss
Skaidrs, googlē pameklēju un atradu kur viņš slēpjas.

Otrs jautājums par to, kas notiek ja kvēlsveces nemaina laicīgi, t.i. mašīna ir braukusi 200K+ kilometru apstākļos kur viņas nav nepieciešamas.

Kvēlsveču gals nodeg un iekrīt dzinējā?

uldisa
nē protams...
Ja pārējais ir OK, tad nekas nekur neiekrīt...

stalker
Sveiki. Problema sekojoša. BMW e53 3.0d inpa met kludu ( glow device. Glow plag or glow plug reley). Sveces bija beigtas, samainīju visas kvēlsveces BERU. Kļūda palika. Paņēmu testeri rokās un caur inpu ieslēdzu kvēlsveces bloku. Viss notiek. Uz kontaktiem pienāk + . Process notiek. Bet kļūdu atkal uzmet. Releju bloks vecais ar kodu 12212246919. Kas tie par brīnumiem?
29555218

uldisa
noņem no bloka štepseli un pamēri visu sveču pretestību no štepseļa - ja kaut vienas sveces nebūs dabūsi šo kļūdu...

stalker
Visiem 0.5. Vai 0.7 neatceros. Bet vienāda pretesyība. Katru sveci pirms likšanas pārbaudīju ar akomulātoru. (mērīju sveces neielekot iekšā)
Mainījis(usi) stalker, 20.11.2016 13:32
29555218

stalker
Šodien izmērīju siltā garažā (+23) ar citu testeri kvēlsmeces pie paša releja, noņemot lielo štekeri. Rādītāji bija vienādi visām svecēm: patēriņš 13,5 A, pretestība 1,7 omi. Rezultāti itkā normu robežās ja spriest pēc http://tis.bmwcat...oc1052795/ http://tis.bmwcat...oc1053896/ Releja bloku arī izārdīju. Iekšā viss kā jauns. Kontaktu grupa gan uz štekera, gan uz releja ļoti laba. Pie lielās (+)klemmes, kas uz releja strāva pienāk 11.9v pie noslāpēta motora. Tik maz, jo laikam biju pamocījis aķi ar ieslēgtu aizdedzi Smile . Kļūda paliek.
29555218

AF
Es teiktu nemocies Wink ja strādā uzliec nikolaju. Labāk tiec ar sūkni galā Wink

stalker
Smile Tā ar darīšu.
29555218

railors2
Pats šodien savējam 330d 184 hp gribēju samainīt sveces, jo strādāja tikai 1. Pirmā smagi izskruvejas ārā, 2,3,4 nolauzu. Vienu esmu izmetinājis ārā un ar pamatīgām grūtībām, bet nu pārējās negrib, nav vieta pie kā piemetināt, ar kreiso "mečiku" vispār nav jēga neko darīt, urbt arī kaut kā negribas. Ieteikumi varbūt kādam par to, ka dabūt efektīvi laukā pārējās?

uldisa
viss atkarīgs kur nolūza - bet shēma vienkārša - jāurbj vidus daļa un tad jāvelk ārā atliekas - var gadīties, ka galva būs jāceļ nost...
P.S pēc pirmās aplaužšanas vajadzēja izdarīt secinājumus, ka kaut ko dari nepareizi

AF
Dodies uz servisu kurš to māk izdarīt nevis sapis visu līdz galam Wink

railors2
Pats jau arī strādāju servisa, vnk tik ļoti īpašs gadījums man nebija vēl bijis, ja dabon sveces visu korpusu izvilcis, bet kvēls pats paliek iekšā, bet nu visas esmu jau izņēmis ārā, nekur nekas nav iekritis iekšā, un pat galva nebija jāņem nost. Man bija pieredze ar MB begimotiem, kam arī vilku ārā viņas, bet manam nav vietas... palikās tikai visu salikt atpakaļ un udenssukni samainīt.

railors2
Sveces bija oriģinālas, marķējumi vēl palikuši, un tā ir kad maiņa sveces kas skaitās ilgmūžīgas, un nav jāmaina, es labāk ielikšu lētākas bet katru gadu mainīšu, bet toties zināšu ka vairāk problēmu šādu man nebūs.
Laužot es beigās salauzu 4 jo 2 man iznāca pašas, pārējās lūza un viena salūza tā kā palika tas kvēls iekšā.
Nevienu ne urbuma, tikai mēģināju, jo man augšējās cepures plīša, taka savā ziņā ar to ne laimējās, bet nu savā ziņā palaimējās.

uldisa
nu ja jau vītnes daļa iznāca ārā - tad gaidi blaukš - pēc tam varēsi jaunu skrūvēt iekšā...Wink Neko par ilgmūžību gan neesmu dzirdējis - toties ja jau dikti gribas skrūvēt liec BOSCH - varēsi skrūvēt uz nebēdu....
P.S pirms skrūvēšanas sveces vismaz samērīji ar multimetru?

railors2
Nu kvēlu dabūju arī ārā, nedaudz latviešu izdomas un bija ārā ļoti fiksi.
Tādas arī tagad ieliku iekšā.
Jap visas arī bija beigtas, jo man relejs bija mainīts, vecais saimnieks deva līdzi.

Atgriezties forumā: