e46.lv

April 07 2020 03:10:06
Navigācija

Reklāma
AMriepas.lv
Gadījuma bilde

e46 touring press photos
Onlainā
· Viesi: 26
· Lietotāji: 0

· Vispār lietotāji: 5,336
· Jauns lietotājs: Valcins89
Random user photo

Rudens Skaistums
Tēmas apskats
e46.lv » Mūsu auto » Citi mūsu BMW
 Izdrukāt tēmu
steinmanisk '06 e83 X3 3.0d
steinmanisk
Sveiciens visiem!

Te nu būs topiks par manu 2006. gada e83 X3 3.0d.

Pēdējo 4-5 gadu laikā hronoloģiskā secībā man ir bijuši divi e46 (abi 330d), e65 730d un e87 118d. Pēc 1. sērijas gribējās atrast kaut ko lielāku, ērtāku un spējīgāku.

Šo X3 sanāca nopirkt diezgan neplānoti - ar sievu meklējām sev ikdienas auto vai nu e61 530d/535d vai e65 730d, abus faceliftā. Tā kā nebija neviena paša daudz maz sakarīga varianta no apskatītām apmēram 30 mašīnām visā šo auto cenu spektrā, nolēmām mainīt meklējumu kritērijus uz plašākiem - BMW ar M57 dzinēju un automātu.

Tā nu vienā no meklēšanas tūrēm atradām šo. Auto no Francijas, bija vēl ar franču reģistrāciju un numuriem. Facelft, 160 kW, 500 Nm, noskrējiens ap 240k. Smuks bet vienkāršs divkrāsains ādas salons diezgan svaigā stāvoklī saviem gadiem, strādājoša panorāmas lūka. Nekādu baigo ekstru nav - beņķu apsildes nav, xenona arī nav (par to gan neraudu īpaši), kruto plato metāla sliekšņu arī nav, bet arī ar šiem jau var smuki nosmērēt bikses dubļainā laikā, tā kā nejūtos neko zaudējis. Nedaudz kretinē tas oldschool kompītis, kas nāca pirms iDrive, bet jau esmu pieradis. Par pirmās paaudzes iDrive noteikti strādā daudz ātrāk, kaut lietošanā ir stipri neparocīgāks.

Kā jau pavecam auto, ir savas nianses, kuru nav mazums. No metra attāluma izskatās super stīgā, pieejot tuvāk ir pa kādai buktei un un švīkai. Krāsots ir priekšējais bamperis un motora pārsegs, pārējais viss oridžinal. Rūsas uz virsbūves un apakšā šobrīd nav vispār un nebūs vēl tuvākos gadus, lieliski strādājošs dzinējs un kārba.

Atvedu mājās, piereģistrēju, izgāju apskati ar vieninieku par piles neveidojošu eļļas noplūdi. Tad nu var sākties bezgalīgais ceļš uz teicama tehniskā stāvokļa sasniegšanu.

Izdarīts:

Samainīts akumulators vienā atslēgā un salabotas pogas otrā, jo abas pultis bija mēmas.

Samainīti abi nestrādājošie logu apskalotāju sūknīši (5 euro katrs).

Uzreiz nomainīti pilnīgi aizaugušie salona un motora gaisa filtri no 2014. gada.

Nomainītas mirušās 2011. gada logu slotiņas uz jaunām Bosch Aerotwin, aizmugurējā arī nomainīta uz Bosch.

Iztīrīts nedabīgi piedirstais salons, izmazgātas visas ādas beņķu krociņas un diedziņi, savākti mēsli, kas bija sakrājušies zem pakaļējā sēdekļa. Iemests jauns gumijas paklāju komplekts.

Uzliktas jaunas Kormoran Snow ziemas riepas.
Eļļa, motora gaisa filtrs, degvielas filtrs, termostats, jauns antifrīzs, apkopts vakuuma sūknis, gar kuru mazliet sulojās eļļa.
Nomainīta eļļa un filtrs automātiskajā pārnesumkārbā, nomainīts sulojošais kārbas štekeris.
Izravēti swirl flaps (ass bija salūzusi un viens bija nosprūdis aizvērtā pozīcijā), ielikti korķi + jaunas visas kolektora blīves un vakuuma trubiņas.

Priekšā nomainītas divas sviru bukses, kas bija saplaisājušas.

Turpmākie plāni:

Apkopt reduktoru, jo ir neliela eļļas noplūde, pie reizes nomainīt reduktora buksi.
Noteikti tonēt aizmugurējos logus un aplīmēt lukturus ar aizsargplēvi.

Nomainīt mazliet aplupušo ātrumpārslēga hromēto daļu vai visu ātrumpārslēga kloķi pret svaigu.

Pagaidām kaut kā tā! Tā kā gribētos braukt ilgi un laimīgi, tad viss tiek darīts kārtīgi un ar rezervi. Šobrīd pēc jau veiktajiem apkopes darbiem ir samazinājies degvielas patēriņš un palielinājies kaifs no braukšanas. Zem motora pārsega arī tagad viss ir sauss, kas priecē. Pilsētā ēd 10-14, pa šoseju 7-8 - atkarīgs kā un cik ātri brauc. Kopumā e83 liekas baigi foršs aparāts - e46 jaunākais brālis, kā nekā :naac:

i.imgur.com/Zmt9arE.jpg
i.imgur.com/ZtmdOup.jpg
i.imgur.com/sMphHLs.jpg
i.imgur.com/bu8DMUd.jpg
i.imgur.com/0yaAsJF.jpg
i.imgur.com/wPiVMb9.jpg
Mazliet no sēdekļu tīrīšanas procesa. Kontrasts ir jūtams.
i.imgur.com/NooAaou.jpg
Nāves taurenīši ārā :D
i.imgur.com/BQetqfo.jpg
Riepas virsū:
i.imgur.com/4UJe27p.jpg

modjo
Tipiska dienvidu auto stāsts. Tādi viņi tur pārsvarā ar pofigismu pa dzīvi un veselīgu pofigismu par auto vēl vairāk.
Lai labi ripo un braukt ir prieks!
inbox.lv/albums/m/modjoe46/ModjoE46/CaptureNew-X-sized.sized.jpg

steinmanisk
Paldies!

Tā ir, dienvidniekiem pofig. Termostatu, filtrus un citus izejmateriālus varu samainīt, bet virsbūvi ne - matemātika vienkārša :cafe:

AF
Pa cik paņēmi šādu skaistuli?
"Bišku traucē zīmes 30 pie skolām, jo kā jau visiem zināms,lēnām gar skolām brauc tikai pedofīli."

Ja tev ir problēma ar auto, NEzvani man Wink

steinmanisk
4800 pēc labas kaulēšanās

AF
Daaaamn :D
"Bišku traucē zīmes 30 pie skolām, jo kā jau visiem zināms,lēnām gar skolām brauc tikai pedofīli."

steinmanisk
Izdarīto darbu update:

Priekšā parādījās klaboņa pa mazām bedrītēm - rezultātā nomainīti abi priekšējie amortizatori un atbalsti, kas bija saguruši. Samainīti arī aizmugurējo amortizatoru putekļusargi, kas bija nogāzušies. Ritošā daļa uz doto brīdi nu ir ideāla.

Apkopts reduktors - jauna eļļa, jauni blīvslēgi, jauna reduktora bukse.

Šobrīd tehniski ir izdarīts viss, kas bija plānā un auto ir savests pilnā kārtībā, cik vien iespējams 13 gadu vecumā un neieejot galējībās. Tagad varu beidzot turpināt ar vizuālajiem apgreidiem - tonēšanu, salona atsvaidzināšanu utt.

AF
Kārbā ellu un razdatkā?

steinmanisk
Tas arī izdarīts!

AF
Nice, pareizi

steinmanisk
Uz jauno gadu uzliku svaigi pāršūtu M stūri. Ērta, resna un atsvaidzina salona izskatu. Esmu ļoti apmierināts ar rezultātu.

Ar veco stūri:
i.imgur.com/bI61fCT.jpg

Ar jauno:
i.imgur.com/jlwRHrc.jpg

i.imgur.com/n4prywk.jpg

Tālāk plānos ir notonēt logus, bet to jau nākamgad :D

AF
Bildēs izskatās perfekti, kur šuvi? Cik maksāja?

steinmanisk
Nopirku jau gatavu, pašam nevajadzēja vest šūt. Sašūts tiešām ļoti labi, mainīts arī polsteris zem ādas.

Atradu ss.lv un pirku Bērzkalnos pie Bauskas - tur džeki šrotā tirgo daudz dažādas stūres, gan pāršūtas gan nepāršūtas. Kantoris saucās MB Motors. Stūre bez airbaga bija 150 eur, airbagu atradu Jelgavā no X5 stūres par 50 eur. Uzskatu, ka nav dārgi priekš tā, ka viss, kas man bija jāizdara, bija jāiesprauž airbags.

modjo
Salons tāds baigi plastic fantastic izskatās. Diez dziļā dubakā negrabēs pats par sevi?doma

steinmanisk
Salons ir praktiski identisks e46 - mīksti materiāli, kas negrab, ja viss ir kārtībā. Daudz, daudz labāk nekā 330 e91 un 118 e87, kas man bija pirms šī. Tajā paaudzē BMW kaut ko gan bija vienkāršojuši un paneļi piegrabēja šad tad. Vizuāli - piekrītu, nav pats skaistākais izpildījums.

steinmanisk
Sakarā ar relatīvo klusumu darbā, pieķēros salona pavasara ģenerāltīrīšanai.

Jau sen gribēju tikt klāt franču sūdiem, kas bija zem beņķiem, bet nebija ne laika, ne arī laikapstākļi to atļāva. Cenšos auto turēt sterilu, bet ir vietas, kur klāt tāpat vien netiek. Šodien fiksi izmetu salonu un varēju ķerties pie darba.

i.imgur.com/KvBm0lB.jpg
i.imgur.com/weFQHpH.jpg

Pacīnījos un nonācu pie skaista rezultāta. Labs palīgs darbos ir tvaika tīrītājs un laba salona ķīmija. Finālā ieguvu ne vien tīru, bet arī svaigu paklāju visā platībā.

i.imgur.com/vEJ6LOP.jpg
i.imgur.com/5SDjGRh.jpg

Pie viena no visām pusēm notīrīju arī sēdekļus un drošības siksnas. Tīrajiem beņķiem uzklāju chemical guys leather conditioner un sametu visu atpakaļ. Brītiņš pagāja, bet bija vērts cīnīties - it kā sīkums, bet ļoti forši.

Tā kā šobrīd tehniski ir novērstas visas nianses, turpmākie ieplānotie darbi ir tīri kosmētiski:

Tonēt stiklus un aplīmēt lukturus ar aizsargplēvi;
Izvilkt vienu bukti aizmugurējā spārnā, ar kuru auto jau iegādājos;
Samainīt durvju apšuvumu salūzušos klipšus durvju apakšā;
Kādu dienu saņemties izlīst no mājas un uzlikt jaunas vasaras riepas, kuras gaida garāžā;

modjo
Tvaicene ir manta, man vēl ir tāds Tornado pieejams, ar virpuli labi tīra.
Arī savu gribu papucēt. Savam 2014 vai 2015 karstā vasarā biju visas taburetes izrāvis. Joprojām salīdzinoši tīrs liekās. Drošībenes katru gadu cenšos mazgāt, yad tās labi mıksti velkās. Klipšus arī visādus iepirku. Jāgaida siltums:naac:

steinmanisk
Tornado nav gadījies izmēģināt, bet esmu redzējis un liekas baigi labā manta. Siltums jau klāt - jāsāk rušināt! :naac:

modjo
Nebūtu korona, varētu iedot. Kolēğis pasūtīja, lai busam piedzīvotus sēdekļus tītītu. Rezultāts kā ar to, ko daudzi sauc par "ķīmisko" :D vienīgi viss pa slapjo, un žāvēt problēmas.

Atgriezties forumā: